سایت تحلیل فارکس

بازار مالی فارکس، بزرگترین بازار مالی دنیاست و روزانه میلیاردها دلار پول در آن معامله می شود. به دلیل وجود ویژگی های خاص، این بازار دارای ریسک بالایی می باشد و به همین دلیل باید با احتیاط در آن سرمایه گذاری کرد.

برای موفقیت در فارکس، شخص معامله گر باید بتواند روند و جریانات این بازار را به خوبی تحلیل کند. منظور از تحلیل جریان فارکس است که شخص بداند در گذشته چه اتفاقی افتاده است و با توجه به وضعیت کنونی بازار و با بررسی نمودارها بتواند حدس بزند که در آینده چه اتفاقی قرار است بیفتد و قیمت ها قرار است چگونه تغییر کنند.

تحلیل در بازار ارز، کارکرد بسیار بالایی دارد. حتما همه شما این ضرب المثل را شنیده اید که “بی گدار نباید به آب زد”. این ضرب المثلی است که در بازار فارکس بسیار صدق می کند و باید به خوبی رعایت شود. برای بی گدار نزدن به آب در فارکس شما باید بتوانید تحلیل کنید.

بسیاری از معامله گران در بازار مالی چون فارکس احساسی معامله می کنند و با کوچکترین اتفاقی دست به خرید یا فروش می زنند که این موضوعی بسیار خطرناک است. نداشتن استراتژی و نداشتن نگاه تحلیلی در فارکس، فقط منجر به ضرر و از بین رفتن سرمایه می شود. معاملات احساسی و ناگهانی هیچ کمکی به فرد تریدر نخواهند کرد و فقط باعث ضرر به او می شوند.

خیلی از معامله گران استراتژی خاصی را دنبال نمی کنند و تنها بر اساس فرضیات خود معامله می کنند. شما باید بدانید که اگر تنها با ذهن و فرضیات خود معامله کنید، فارکس سودی به شما نخواهد داد. شما باید توجه داشته باشید و بدانید که در فارکس، ریسک های زیادی وجود دارد و تنها معامله گران موفق هستند که پیش از هر معامله ابتدا به تحلیل مسائل می پردازند.

بازار فارکس

فارکس بازاری است که بیست و چهار ساعت شبانه روز و در پنج روز از هفته در آن معامله انجام می شود.  ارزها در سراسر دنیا معامله می شوند و عده زیادی روزانه در این بازار سود و عده زیادی هم ضرر می کنند. برای این که شما جزء سودکنندگان باشید و از ضرر کردن خود جلوگیری کنید نیاز دارید تا بتوانید مسائل فارکس را به خوبی ارزیابی و تحلیل کنید.

تحلیل فارکس تلاش دارد تا حرکات یک جفت ارز را پیش بینی کند. تریدرها یا معامله گران از آنالیز فارکس استفاده می کنند تا تعیین کنند کدام ارز درون یک جفت ارز قرار است قوی تر شود. آنها ارز قوی تر را می خرند و ارز ضعیف تر را می فروشند و از این طریق به سود می رسند.

برای مثال اگر ارزش یورو در برابر پوند در حال بالاتر رفتن است پس تریدر جفت ارز یورو/پوند را خواهد خرید و اگر یورو در برابر پوند در حال ضعیف تر شدن است آنها جفت ارز یورو/پوند را خواهند فروخت.

در فارکس بیش از 150 ارز جهانی وجود دارد اما بیشتر معاملات در کمتر از 10 ارز اصلی اتفاق می افتد. یورو، پوند انگلیس،ین ژاپن، فرانک سوییس، دلار استرالیا ، دلار نیوزلند و دلار کانادا جزء ارزهایی هستند که در کنار دلار آمریکا بالاترین حجم معاملات در فارکس را به خود اختصاص می دهند. جفت ارز یورو/دلارآمریکا پرحجم ترین جفت ارز معاملاتی در جهان است.

با وجود این همه جفت ارز و با توجه به نوسانات بازار فارکس، نداشتن تحلیل مطمئنا باعث ضرر به معامله گر خواهد شد. همه جفت ارزها به اخبار اقتصادی وابسته هستند و با کوچکترین چیزی به آن واکنش نشان می دهند و بنابراین تحلیل کردن این مسائل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

انواع تحلیل در فارکس

همان گونه که خودتان هم می دانید دو نوع تحلیل در بازار فارکس وجود دارد که هر کدام از آنها برای مقاصد خاصی استفاده می شود: تحلیل فاندامنتال (بنیادی) و تحلیل تکنیکال.

تحلیل فاندامنتال به بررسی بنیاد ارز یک کشور و قیمت واقعی آن می پردازد و با توجه با اخبارها و رویدادهای اقتصادی آن کشور حدس می زند که برای آن ارز در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد و قیمت ارز چگونه تغییر خواهد کرد.

عوامل زیادی در تحلیل فاندامنتال مورد بررسی قرار می گیرند که از میان آنها می توان نرخ بهره، تولید ناخالص ملی، نرخ بیکاری، نمودارهای تورمی و دیگر چیزها را نام برد.

در تحلیل تکنیکال اما تنها چیزی که مهم است، نمودار تغییرات قیمت ارزها و جفت ارزها می باشد. تحلیل گران تکنیکال معتقدند که همه عوامل موثر اقتصادی در قیمت کنونی یک ارز خلاصه شده اند و از طریق نمودارهای مشخصی که در فارکس وجود دارند، تحلیل می کنند که در آینده حرکت قیمت یک ارز چگونه خواهد بود.

به طور کلی می توان گفت که تحلیل، ابزاری است که تنها معامله گران باهوش و موفق به خوبی از آنها استفاده می کنند. تحلیل جریانات بازار فارکس می تواند به اشخاص نشان دهد که باید چگونه معامله کنند تا به سود برسند.

سایت تحلیل فارکس

بهترین سایت تحلیل فارکس چیست؟

همانطور که خودتان هم می دانید مردم کشورمان آرام آرام در حال آشنایی با بازارهای سرمایه هستند. یکی از این بازارهای سرمایه، بازار فارکس می باشد.

بازار مالی فارکس بازاری است که در آن ریسک بالایی وجود دارد و به همین دلیل آموزش و تحلیل در آن نقش مهمی را ایفا می کند.

دلیل ریسک بالای فارکس چیست؟

مهم ترین دلیل ریسک بالای فارکس این است که در این بازار، ارزها در مقابل هم مبادله می شوند. قیمت ارز چیزی است که نوسانات زیادی دارد و می تواند بر اثر دلایل زیادی بالا و پایین شود. به همین دلیل است که بازار فارکس هم به دنبال تغییرات سریع نرخ ارزهای مختلف، نوسانات زیادی را تجربه می کند. در فارکس چیزهای گوناگونی داد و ستد می شود اما مهم ترین چیزی که در فارکس معامله می شود، ارز است.

دومین دلیل ریسک بالای بازار فارکس وجود اهرم است. اهرم چیزی است که هم بازار فارکس را برای افراد جذاب می کند و هم باعث بالا رفتن ریسک معاملات فارکس می شود. شما می دانید که اهرم وسیله ای است که با آن سرمایه شما چندین برابر شده و شما می توانید با آن معامله انجام دهید.

دلیل های دیگری هم وجود دارد که باعث می شود که ریسک بازار فارکس بالا باشد. با وجود این میزان از ریسک در یک بازار مطمئنا یک چیز در آن الزامی است و آن هم توانایی تحلیل کردن است.

اما توانایی تحلیل کردن یک شبه و در مدت زمان کوتاه بدست نخواهد آمد. برای این که فردی بتواند جریانات بازار فارکس را به خوبی تحلیل کند نیاز به آموزش جدی و درست دارد. آموزش ها باید به نحوی باشند که فرد آرام آرام با قلق ها و روندهای بازار فارکس آشنا شود و در نتیجه بتواند به خوبی مسائل آن را تحلیل و ارزیابی کند.

چرا سایت تحلیل فارکس میک تی پی را انتخاب کنیم؟

سایت میک تی پی همان طور که در بالا اشاره شد یکی از بهترین سایت های موجود برای علاقه مندان به فارکس می باشد. این سایت دارای مزیت های زیادی است و می تواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که دنبال تحلیل های خوب و قدرتمند بازار فارکس هستند.

ما در زیر به این مزیت ها اشاره می کنیم تا شما دریابید که چرا سایت تحلیل فارکس میک تی پی، بهترین انتخاب برای تحلیلگران فارکس می باشد:

1.تحلیل های روزانه از بازار فارکس:

همان گونه که گفته شد بازار فارکس، بازاری است که دارای نوسانات زیادی است و  این نوسانات هم روزانه و هم مداوم است. برای کسانی که در فارکس معامله می کنند، مهم است که هر روز بتوانند تحلیل مناسبی از جفت ارزهای مختلف دریافت کنند. این همان کاری است که میک تی پی انجام می دهد. این سایت بهترین تحلیل ها را روزانه از جفت ارزهای اصلی انجام می دهد و در نتیجه معامله گران هر روز می توانند با استفاده از این تحلیل ها معاملات خوبی را انجام دهند.

تحلیل های روزانه میک تی پی هم به صورت تحلیل های تکنیکال قوی و دقیق در اختیار شما قرار می گیرد و شما می توانید به خوبی روند نزول یا صعود یک ارز را درک کنید. میک تی پی با تحلیل انواع ارزها در برابر یکدیگر به صورت روزانه این امکان را برای شما فراهم می کند تا به خوبی مسائل فارکس را زیرنظر داشته باشید. این تحلیل ها برای مثال به شما خواهند گفت که دلار در چه روزی شروع به بالا رفتن یا اصلاح یا پایین آمدن قیمت می کند.

سایت تحلیل فارکس

2.گزارش COT:

یکی از گزارشاتی که می تواند در تحلیل مسائل فارکس به افراد کمک زیادی کند، گزارش COT می باشد. یکی از چیزهایی که معامله گران باتجربه فارکس به آن توجه می کنند، معاملات و تمایلات معامله گران اصلی بازار فارکس است. معامله گران اصلی می توانند با خریدها یا فروش های سنگینی که می کنند در تغییرات روند جفت ارزها نقش مهمی ایفا کنند. با تحلیل معاملات و تمایلات آنها می توان با احتمال بالایی حدس زد که روند بازار به کدام سو خواهد رفت.

گزارش COT، گزارشی است که هر هفته منتشر می شود و می تواند اطلاعات مهمی را در اختیار تحلیلگران قرار دهد. یکی از ابزارهای مورد استفاده میک تی پی همین گزارش های COT است که هر هفته منتشر می شود. میک تی پی با تحلیل این گزارش و بررسی دیگر عوامل مهم در بازار فارکس، بهترین سیگنال ها را برای سرمایه گذاری در فارکس به شما می دهد.

این گزارش که هر هفته توسط کمیسیون معاملات آتی کالا یا CFTC منتشر می شود می تواند تا حدود زیادی، جهت انتظارات معامله گران از مارکت را بیان نماید.

در سایت میک تی پی(Maketp) می توانید هر هفته در روز یکشنبه، نتیجه و خلاصه کاربردی این گزارش را برای نمادهای مختلف معاملاتی مشاهده نمایید. اعدادی که روبروی هر نماد نوشته می شوند به معنی میزان قراردادهای آتی ثبت شده در طی هفته گذشته برای آن نماد معاملاتی هستند.

میک تی پی همواره سعی می کند مهم ترین وقایع بازار فارکس را با تحلیل در اختیار افراد قرار دهد که گزارش COT یکی از آنها می باشد.

وجود کانال تلگرامی:

تلگرام در کشور ما یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن هاست که استفاده های گوناگونی از آن می شود. یکی دیگر از چیزهایی که سایت میک تی پی را در تحلیل فارکس متمایز می کند، وجود کانالی به روز است که روزانه تحلیل های مختلفی در آن گذاشته می شود. آدرس این کانال @maketp می باشد. شما با استفاده از این کانال می توانید هر روز، تحلیل های بسیار خوبی را مشاهده کنید. در این کانال هر روز برای هر سمبل، اطلاعاتی داده می شود و به افراد گفته می شود که حد سود خود را چقدر قرار دهند. همچنین به صورت هفتگی، تحلیل چیزهایی مانند طلا و نقره و نفت خام و دیگر چیزها به کاربران ارائه می شود.

تحلیل الیوت:

یکی از شناخته شده ترین تحلیل ها در بازار فارکس، تحلیل های الیوت می باشند که در سایت میک تی پی به خوبی به آنها پرداخته می شود. در این سایت و هم چنین در کانال آن، تحلیل الیوت جفت ارزهای مختلف ارائه می شود و می تواند برای افراد معامله گر حسابی کمک کننده باشد. تحلیل الیوت می تواند در درک جریانات بورس بسیار مفید باشد.

بهترین سایت تحلیل فاندامنتال فارکس

میک تی پی بدون شک یکی از بهترین سایت های تحلیل فاندامنتال فارکس می باشد که به خوبی به بررسی بنیاد ارزهای مختلف می پردازد و نوسانات قیمتی آن را برای شما توضیح می دهد.

این سایت علاوه بر آموزش تحلیل فاندامنتال، تحلیل های فاندامنتال بی نظیری از ارزهای مختلف را نیز ارائه می دهد و با بررسی رویدادهای اقتصادی و سیاسی به شما خواهند گفت که چه اتفاقاتی ممکن است در آینده رخ دهد.

تحلیل گران، آنالیز فاندامنتال را یکی از ستون های اصلی سرمایه گذاری با دلیل مناسب می دانند. بیشتر سرمایه گذاران جدی در بازی های مالی، تحلیل های فندامنتال یا بنیادی را بسیار مهم می دانند و به جدیت برای آن وقت می گذارند.

ما می دانیم که بر طبق اصول اقتصادی، قیمت ها توسط عرضه و تقاضا هدایت می شوند. زمانی که تقاضا برای چیزی از عرضه آن بیشتر باشد، آن چیز گران خواهد شد و زمانی که عرضه بیشتر از تقاضای بازار باشد سهم، ارز یا هر چیز دیگری ارزان می شود. تحلیل فاندامنتال در فارکس به بررسی عواملی می پردازد که روی عرضه و تقاضا تاثیر می گذارند.

به عنوان نتیجه، این تحلیل امتیازی ویژه را در بازار برای معامله گران فراهم می کند. مخصوصا اگر آنها بتوانند از دیگر افرادی که فقط روی نمودارها تمرکز می کنند، جلو بزنند.

تحلیل فاندامنتال نیاز به صبر و حوصله دارد و بنابراین خیلی از افراد زیاد سراغ آن نمی روند. میک تی پی می تواند کار تحلیل فاندامنتال را برای شما آسان کند و با ارائه تحلیل های بنیادی قوی، شما را از داشتن یک استراتژی مناسب برای معاملات بعدی خود مطمئن کند.

سایت تحلیل فارکس

 بهترین سایت تحلیل تکنیکال فارکس

تحلیل تکنیکال به زبان ساده یعنی تحلیلی که در آن افراد به تحلیل و مطالعه حرکت قیمت می پردازد. تئوری تحلیل تکنیکال این است که به حرکات قیمت در گذشته نگاه می کند و شرایط معامله کنونی و حرکات بالقوه قیمت را مشخص می کند.

فردی که از تحلیل تکنیکال استفاده می کند را تحلیلگر تکنیکال می گویند. معامله گرانی که از تحلیل تکینکال استفاده می کنند را معامله گران(تریدر) تکنیکال می خوانند.

مهم ترین دلیل استفاده تحلیل گران از تحلیل تکنیکال این است که می گویند، همه اثرات و اطلاعات بازار خودش را در قیمت نشان می دهد. این تحلیل گران بر این باور هستند که “همه چیزهای لازم در نمودار و چارت ها وجود دارد”.

در جهان معاملات و تریدها، زمانی که شخصی می گوید می خواهد تحلیل تکنیکال انجام دهد اولین چیزی که به ذهن می آید، نمودار است. تحلیل گران تکنیکال از نمودارها استفاده می کنند چون آنها آسان ترین راه برای به تصویر کشیدن دیتای گذشته هستند.

تحلیل گران تکنیکال با چارت ها و نمودارها زندگی می کنند و دائما با آنها سروکله می زنند. گاهی اوقات آنها را چارتیست(نمودارگرا) هم می گویند.

شما می توانید به اطلاعات گذشته نگاه کنید تا به شما کمک کند روندها و الگوهای مشخص را شناسایی کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا فرصت های معاملاتی عالی را به راحتی پیدا کنید.

شاید شما خودتان وقت انجام همه این کارها را نداشته باشید و برای همین است که میک تی پی بهترین تحلیل ها را در سایت و کانال تلگرامی خود به شما ارائه می دهد. میک تی پی به خوبی به شما نشان می دهد که روند یک جفت ارز قرار است چگونه تغییر کند و شما باید در چه زمانی وارد یک معامله شوید و در چه زمانی از آن خارج شوید.

تحلیل آنلاین فارکس در میک تی پی

اگر دنبال سایتی هستید که بهترین تحلیل های آنلاین را به شما ارائه می دهد، پس میک تی پی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. سایت میک تی پی به صورت آنلاین برای شما تحلیل های فاندامنتال و تکنیکال فارکس را انجام می دهد و آنها را به شما ارائه می دهد. فقط کافی است که به سایت میک تی پی یا کانال آن سر بزنید تا از خدمات گوناگونی بهره مند شوید. کارشناسان میک تی پی همواره منتظر پاسخگویی به نیازهای شما هستند.

سایت تحلیل بازار فارکس

بازار فارکس بازاری است که تحلیل در آن بسیار مهم است. برای تحلیل دقیق و مناسب به علم و تجربه نیاز است. افرادی که هنوز توانایی تحلیل دقیق را ندارند می توانند از سایت های تحلیل بازار فارکس بهره ببرند.

یکی از بهترین سایت های تحلیلی بازار فارکس، سایت میک تی پی می باشد که تحلیل های بسیار خوبی را به معامله گران فارکس ارائه می دهد. افرادی که دنبال تحلیل هایی مناسب و دقیقی هستند می توانند از این سایت بهره زیادی ببرند.

تحلیل های میک تی پی به خوبی افراد معامله گر را راهنمایی می کند تا بتوانند بفهمند قرار است در فارکس چه اتفاقاتی بیفتد و نوسانات بازار فارکس را به خوبی مشخص می کند.

سایت تحلیل فارکس

نتیجه گیری

تحلیل کردن در بازارهای سرمایه اهمیت زیادی دارد و افرادی که تحلیل قوی تری انجام می دهند سود بیشتری هم می برند. افرادی که بتوانند جریانات و نوسانات بازار فارکس را به خوبی تشخیص دهند و بفهمند که در آینده این جریانات و روندها چگونه حرکت خواهند کرد می توانند بهترین معاملات را انجام دهند و سود مالی بسیار خوبی کسب کنند.

برای تحلیل کردن شما باید باید به خوبی آموزش ببینید. افراد باید از پایه با اصول فارکس آشنا شوند و آرام آرام با این بازار پرریسک آشنا شوند. برای آموزش درست دیدن شما باید به سراغ یک مجموعه آموزشی قدرتمند و متخصص بروید.

میک تی پی مجموعه ای است که سالهاست در زمینه آموزش فارکس و دیگر مسائل آن فعالیت می کند. این مجموعه خدمات زیادی را به افراد معامله گر ارائه می دهد. افراد می توانند گام به گام از طریق آموزش های میک تی پی، قدرت تحلیل خود را نسبت به مسائل و جریانات فارکس افزایش دهند.

میک تی پی از طریق آموزش های خود نگاهی تحلیلی را به افراد می دهند. تحلیل های تکنیکال و بنیادی به خوبی به افراد سرمایه گذار فارکس در میک تی پی آموزش داده شود.

علاوه بر آموزش، میک تی پی در سایت خود انواع تحلیل ها را به صورت روزانه و هفتگی ارائه می دهد و آنها را در اختیار معامله گران قرار می دهد. افراد می توانند با استفاده از این تحلیل ها دریابند که چگونه باید معاملات و پوزیشن های خود را انجام دهند. تحلیل های میک تی پی باعث می شود تا افراد نگاه دقیق تر و ژرف تری به بازار بورس داشته باشند.